2011. szeptember 4., vasárnap

Say cheeeese - part one

Elhatároztam, hogy a lehető legtöbb fajta sajtot megkóstolom (hiszen van vagy 50-60 minden boltban, összesen meg több száz). Először azokkal kezdtem, amelyikről már tudtam, hogy milyen, vagy jót hallottam. Először a lágy sajtokkal kezdek, mert a kemény sajtokat jobban szeretem, így a végére marad a jó. Remélem.

BRIE - Ez már otthon is finom volt, de itt még olcsó is. Erről sajnos nem csináltam fotót, mert ... elfogyott mielőtt lett volna alkalmam rá :)

Íz: 5/5 (nagyon finom)
Ár: 5/5 (nagyon olcsó, kb. 1,5-2€)
Szag: 5/5 (nincs szaga)



CAMEMBERT - Ezt is jól ismeri szerintem mindenki, viszont törekedtem olyat venni, ami nem olyan, mint az otthoni. Ez egy jóval lágyabb és (a sajt jó értelmében mérve) penészesebb darab. Ha felnyitod kb. már folyik is, mint a képen látható csoda.

LEPETIT Camambert
Íz: 4/5 (finom)
Ár: 4/5 (olcsó, kb 2-2,5€)
Szag: 3/5 (hát, tűrhető, de inkább egyszerre érdemes elpusztítani)



És akkor az első extrémebb darab, a kék sajt. Na erről már hallottam jót is, rosszat is, muszáj volt kipróbálnom. Ez egy olyan sajt, mint a Camembert, csak fura kék valamik vannak benne. Még nem nagyon néztem utána, hogy mik azok, de van akit elundorítanak, van akiket meg lázba hoz. Engem lázba hozott, aztán meg kicsit csalódtam.
BRESSE Bleu
Íz: 3/5 (finom, de kicsit kesernyés utóíze van)
Ár: 4/5 (olcsó)
Szag: 5/5 (nagyon minimálisan érezhető a szaga (illata?))


Majd még jövök a borokkal is, én a nagy sommelier... :)

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése