2011. szeptember 20., kedd

14,5 pont

Most jöttem rá, hogy elfelejtettem "közölni" (mintha sajtótájékoztatón lennék), hogy 14.5 pontos lett az első francia zh-m (20-ból). Én 15-öt tűztem ki magam elé célul, szóval először nem örültem, de aztán rájöttem, hogy mivel enyém lett a hatodik legjobb a ~15 fős csoportban, nem is olyan gáz. Mármint azért, mert a többiek x éve/hónapja tanulnak franciául és van aki folyékonyan beszél.. Az egyetlen bosszantó dolog az az, hogy olyanokat hibáztam, amiket még nem tanultunk és én meg gondoltam egy nagyot az esszénél és használtam olyan szerkezeteket, amiket a spanyolban ismerek, de nem úgy van franciában. Szóval csak az esszén veszítettem nem tudom hány pontot..

Amúgy ma hihetetlen jó napom volt, sütött a nap és nem volt semmi jele a rossz időnek - végre - és sikeresen bejártam a Parc de la Tete d'Or-t (az első e-n van egy kalap alias accent circonflexe) és jelentkeztem három tesiórára: röplabda, úszás, "musculation" tehát kardió-kondi óra. Kemény lesz, de nagyon várom már az első órákat.. Ja és ma egész nap Velo'V-al mentem mindenhova (citybike) szóval lassan megfontolom, hogy megvegyem az éves jegyet, mert nagyon tetszett. Meg hazafelé is azzal jöttem végig a rakparton, kétszer sikerült majdnem elütni valakit mert egyszerre fotóztam és tekertem és nem mondanám, hogy szinkronban mentek a dolgok.. Szóval bringa, úszás, röpi, kardió-kondi és még szerintem 1-2 futás is bele fog férni a parkban/erdőben úgyhogy készüljön a Magyarország, mert nem fog felismerni...! (Reméljük a legjobbakat.)
Je suis le coq sportif! :D

Képek hamarosan ... leginkább Facebookon, mert ide botrányosan körülményes feltölteni képeket.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése