... megtaláltam a tejföl francia megfelelőjét! Eddig azt hittem, hogy a Créme Fraîche (vagy valami hasonló) az, de az inkább tejszín jellegű. Ma viszont sikerült egy 1 kilós bödönnel vennem "Fromage Blanc"-t, népiesen "tejföl"-t.
Az élet apró örömei... (és most x napig tejfölös tésztát, pirítóst és nem tudom mit fogok enni, hogy elfogyjon és ne rohadjon rám az egy kiló 3%-os (!!!) "fehér sajt").
Amúgy a szótár szerint az első a tejföl és a második túró. El vannak ezek tévedve.
Chambéry utazás elhalasztva, később részletezem, pacsi.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése