És hogy mi történik itten a nagy és tőkés nyugaton? Hát körülbelül semmi extra, mindenki nagyon tervezi az őszi szünetét, Marokkótól Svédországig mindenki mindenhova megy és én sem maradok ki a jóból. Mi összesen hárman megyünk (két mexikói lánnyal) Strasbourgba 5 napra. A legjobb az egészben, hogy van egy mexikói ismerős ott, aki nem lesz otthon most két héten át, ezért ingyen és bérmentve lakhatjuk le a lakását. Nem is mondom, mekkora megkönnyebbülés, de gondolhatjátok. 4 éjszaka for free. Gracias!
Amúgy maga a szünet egyeseknek már elkezdődött, akiknek pl nincs órájuk csütörtökön és péntken, már mind Olaszországban, Németországban, Angliában vagy Spanyolországban vannak. November másodikán folytatódik csak a keménynek egyáltalán nem mondható suli, szóval most mindenki bejárja Európát. A mi utazásunk strasbourgi főhadiszállással kb. így fog kinézni: kedden utazunk (röpke 5 óra), kedd este megismerkedünk Strasbourggal, szerdán még jobban megismerkedünk Strasbourggal, meg a környékkel. Csütörtökön fogunk átruccanni Stuttgartba, ahol a Porsche és a Mercedes Benz múzeummal szemeztem eddig nagyon, de a város is biztos csodás (vagy sem), pénteken pedig lenézünk a Strasbourgtól 30-50 km-re levő Colmar városkába, amiről már több helyről is hallottam, hogy a legszebb város Elzászban. Elzász az a része Franciaországnak, amit a második világháború alatt a németek elfoglaltak/visszavettek aztán a franciáké most éppen. De olyannyira németes minden város neve, meg az ételek és az italok is inkább németesek, hogy már alig várom. Ezt most nem tudom hogyan értem én sem, de valahogy a német kaják meg a sörök jobban bejönnek, mint a francia ínyencségek (pl. ez a helyi "főtt/sült belsőségek vörösboros cuccban úsztatva" eléggé kiverte nálam a balhét - nem tudom mi a neve, de nem is vágyom rá :D). A csiga viszont jó. Nagyon. Meg drága.
Mivel SB-ba "csak" kedden megyünk, ezért még szombatra (holnapra) beiktattunk pár ismerőssel egy vienne-i utazást. Ez egy miniRóma-szerű városka 32 km-re délre Lyontól. Az összes külföldi azt hiszi, hogy Bécsről van szó, amikor megemlítem, de nem, még mindig 1000 km van a két város között. Meg legalább 1 milliós populáció különbség. Képek természetesen lesznek, Facebookon lehet várni szombat estére.
Éles témaváltás: haj. Mivel már kb. akkora volt a hajam, hogy a Twilight-os vámpírsérót is megcsinálhattam volna, ha akartam volna, ezért rávettem magam, hogy elmenjek egy angolul nem beszélő fodrászhoz. Ezt úgy sikerült elkövetnem, hogy vasárnap bejártam gyalog meg bringával egy olyan városrészt, ahol még nem voltam: Croix-Rousse-t. (Képek vajon hol lehetnek?) Aztán pedig besétáltam Écully-t is, a kisvárost, ahol élek. A helyi "Budaörs", mondhatni. Ennyi teniszpályát még nem láttam egy városban, meg parkokat, meg fodrászt. Konkrétan a főtéren (tőlünk 5-6 perc séta) legalább 7 fodrász van, van olyan is, amik egymás mellett. Mi ez ha nem tökéletes verseny? Na mindegy, nálam az egyik azzal nyert, hogy hétfőn is nyitva volt, míg a többi csak kedd-pénteken (?!). Benyitottam a szalonba, ahol alapból 5 nagyi ült és 5 fodrász csaj dolgozott a frizkókon. Amikor feltettem a kérdést, hogy "Est-ce que vous parlez anglais?" akkor valahogy senki sem akart válaszolni, csak dolgoztak tovább. Na de rajtam ez már nem fog ki, ha ettől elrettennék, akkor már rég éhen haltam volna ebben az országban :) Ezért megkérdeztem, hogy lehetséges-e egy hajvágást eszközölni ma (persze nem ilyen választékosan sikerült mindezt megfogalmaznom), majd az egyik kiscsaj bólogatott és beültetett a hajmosós részre. Nagyon menő szalont sikerült kinéznem, mert olyan fejmasszázst kaptam, hogy nem nagyon akartam átülni a tükör elé. A hely ahova ültettek "a férfihely" volt, mivel tele volt autós újságokkal, meg sportmagazinnal. Mondanom sem kell, hogy volt ami elterelte a figyelmemet az újságokról... Ingridnek hívják, csodálatos :D Egy árva szót nem beszél angolul, még a 15-öt is inkább leírta egy papírra, minthogy angolul megpróbálja kimondani. Vagy franciául. Mindegy. A hajamról azt mondtam neki, hogy csináljon, amit akar, úgysem tudom elmagyarázni, hogy mi jó vagy nem jó. Majd üvöltök, ha valami nagyon gázos - gondoltam. De nem kellett üvölteni, szerintem egész jó lett. Extrarövid, de egész jó. Ilyen sem volt még, kell a változatosság és Pelenka Bandi szerint olyan igazi "mösziős". Habár nem tudom, hogy ez mit jelent, de örülök neki :)
Na nagyjából ez volt a hihhhetetttlen izgalmas hetem, a két bebaszínó kaszinót nem említeném, mert felesleges, maximum annyit, hogy az éjszakai buszt érdemes lenne itt átnevezni HÉTVÉGI ÉJSZAKAI BUSZra, mert hiába vártunk fél órát hétfő este, csak nem jött a szerencsétlenje. Aztán tekerhettem haza fél órán keresztül meg még egy jó tíz perces séta is be...ütött a végére, ahol már nem volt Velo'V állomás, ahol le tudtam volna tenni a bringóhintóm. Amit amúgy Marc, egy német srác "vett" nekem, mert nem volt nálam semmi kártya/bankkártya, csak a bérlet meg a diákom, meg kess. De legalább elmondhatom magamról, hogy hajnali négykor 5°C-ban Lyon külvárosában bringáztam. Éljen. Ilyen már volt, csak akkor a város másik oldalán, kicsit eltévedve sikerült ezt megvalósítani. Most legalább tudtam, hogy hol van az otthonom..
23-án megyünk a magyar-francia baráti társaság vacsorájára, ahol gulyás lesz a menü meg sok-sok magyar, szóval biztos érdekes lesz, mert nem csak egyetemisták lesznek. Aztán 25-29 Strasbourg, utána még lehet, hogy egy Dijon-Besançon vagy egy Charmonix utazás is be fog figyelni. November második hétvégéjén jönnek Anya+Apa, a harmadikon Fanni, a negyediken pedig nagyon úgy néz ki, hogy én fogok Torinba menni egy gyors látogatásra Dórihoz. En bref, c'est tout :)
Salut
