Habár egy héttel ezelőtt volt, még meg sem említettem, hogy jártunk Marseilleben. Sokan mondták, hogy nem túl tiszta és veszélyes meg igazából nem is jó hely, de erre sikerült rácáfolni - egy laza turistacsapda éttermet leszámítva.
A képeket majd később töltöm fel, facebookra már feltettem párat. A lényeg: csodás. Teljesen más, mint Lyon. Igaz, hogy egy kicsit koszosabb, de sokkal nagyobb a nyüzsgés. Kicsit kevésbé tűnt olyan menő városnak, mint Lyon, mármint az emberek kevésbé adtak magukra és úgy általában az infrastruktúra is gyengébb volt, de a tenger, a régi kikötő és a Notre Dame de la Garde bőven kárpótolt minket. A Château d'If szigetéről pedig nem is beszélve.. Egy szó mint száz, nagyon jó volt.
A mostani hétvégére pedig egy közelebbi célt tűztünk ki, Chambéry városát. Ez csak 1-1,5 órára van vonattal és a mai nap mentünk volna, de a 9 főből 6-an el akarták halasztani, mert az időjárás úgy nézett ki, hogy nem nekünk fog kedvezni. Meg a meteo is azt mondta, hogy 10-14°C és eső lesz. Ehhez képest tűz a nap és tökéletes idő van egy városnéző naphoz. Na mindegy, majd legközelebb. A jegyek megvannak..
A mai napra helyette marad az MSZK-s dokumentumok írása, meg sikerült egy nagy takarítást csapni a lakásban, futni az erdőben és napozni az erkélyen, francia házi minden napra jut hála a tanárnő óriás mennyiségű házijának és még közben a CAF (lakástámogatás) pályázatot is megírom, hátha megkapom, annak ellenére, hogy nincs szerződésem a lakásbérlésről..
Remélem minden rendben otthon is, hallom jó az idő, mindenki strandol vagy tanul (kevésbé szerencsések...).
Au revoir!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése