2011. szeptember 18., vasárnap

Marseille, Chambéry

Habár egy héttel ezelőtt volt, még meg sem említettem, hogy jártunk Marseilleben. Sokan mondták, hogy nem túl tiszta és veszélyes meg igazából nem is jó hely, de erre sikerült rácáfolni - egy laza turistacsapda éttermet leszámítva.

A képeket majd később töltöm fel, facebookra már feltettem párat. A lényeg: csodás. Teljesen más, mint Lyon. Igaz, hogy egy kicsit koszosabb, de sokkal nagyobb a nyüzsgés. Kicsit kevésbé tűnt olyan menő városnak, mint Lyon, mármint az emberek kevésbé adtak magukra és úgy általában az infrastruktúra is gyengébb volt, de a tenger, a régi kikötő és a Notre Dame de la Garde bőven kárpótolt minket. A Château d'If szigetéről pedig nem is beszélve.. Egy szó mint száz, nagyon jó volt.

A mostani hétvégére pedig egy közelebbi célt tűztünk ki, Chambéry városát. Ez csak 1-1,5 órára van vonattal és a mai nap mentünk volna, de a 9 főből 6-an el akarták halasztani, mert az időjárás úgy nézett ki, hogy nem nekünk fog kedvezni. Meg a meteo is azt mondta, hogy 10-14°C és eső lesz. Ehhez képest tűz a nap és tökéletes idő van egy városnéző naphoz. Na mindegy, majd legközelebb. A jegyek megvannak..

A mai napra helyette marad az MSZK-s dokumentumok írása, meg sikerült egy nagy takarítást csapni a lakásban, futni az erdőben és napozni az erkélyen, francia házi minden napra jut hála a tanárnő óriás mennyiségű házijának és még közben a CAF (lakástámogatás) pályázatot is megírom, hátha megkapom, annak ellenére, hogy nincs szerződésem a lakásbérlésről..

Remélem minden rendben otthon is, hallom jó az idő, mindenki strandol vagy tanul (kevésbé szerencsések...).

Au revoir!

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése