Dis fromage! = Say cheese!
A képen látható gyönyör volt a vacsorám. A bal alsó trapéz metszetű a feketés szélű sajt, Le Petit Valençay, mellette jobbra a fehéres kinézetű Saint-Marcellin, jobbra egy kis dijoni mustár a végére, jobb szélen a már-már örökzöld Brie, középen egy csodás és meglepően olcsó francia szőlőfürt, bal oldalt pedig a megszokott olívabogyó. Hátul a kedvenc pékségemből, a Boulangerie Paul-ból egy baguette. A Cabernet Sauvignon pedig remek volt a sajtokhoz és a szőlőhöz, a végén még a mustáros baguetthez is jó volt.
SAINT-MARCELLIN:
Íz: 3,5/5 (finom, de nem győzött meg)
Ár: 4/5 (nem vészes)
Szag: 4/5 (egy kicsit azért odateszi magát)
LE PETIT VALENÇAY:
Íz: 1/5 (soha többé... köszönöm)
Ár: 4/5 (egyáltalán nem drága)
Szag: 2/5 (GYILKOS!)
Egy kép az imádott Brie-ről
Meg a közepesen jó Saint-Marcellin-ról
Szóval eddig a próbálkozások közül a kedvenc még mindig a Brie és a Camembert. Jövő héten kecskesajtot vagy kemény sajtot fogok kóstolni, hogy megmaradjon a jelenleg csökkenőben levő sajt-motivációm :)
Naplemente à Écully, Grand Lyon.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése