2011. szeptember 13., kedd

Dis fromage!

Dis fromage! = Say cheese!

Második sajtkóstolómhoz érkeztem a francia kultúra és civilizáció és a nyelvi zh előtti délutánon. Három sajtot vásároltam, az egyik a stabil szuperjó Brie, a másik az újonc fura kinézetű Saint-Marcellin és a harmadik az extra-giga-brutál kinézetű és szagú Le Petit Valençay, ami feketés külsővel rendelkezik.

Lássuk a medvét:


A képen látható gyönyör volt a vacsorám. A bal alsó trapéz metszetű a feketés szélű sajt, Le Petit Valençay, mellette jobbra a fehéres kinézetű Saint-Marcellin, jobbra egy kis dijoni mustár a végére, jobb szélen a már-már örökzöld Brie, középen egy csodás és meglepően olcsó francia szőlőfürt, bal oldalt pedig a megszokott olívabogyó. Hátul a kedvenc pékségemből, a Boulangerie Paul-ból egy baguette. A Cabernet Sauvignon pedig remek volt a sajtokhoz és a szőlőhöz, a végén még a mustáros baguetthez is jó volt.

SAINT-MARCELLIN:
Íz: 3,5/5 (finom, de nem győzött meg)
Ár: 4/5 (nem vészes)
Szag: 4/5 (egy kicsit azért odateszi magát)


LE PETIT VALENÇAY:
Íz: 1/5 (soha többé... köszönöm)
Ár: 4/5 (egyáltalán nem drága)
Szag: 2/5 (GYILKOS!)


Egy kép az imádott Brie-ről



És a kevésbé imádott Le Petit Valençay-ről


Meg a közepesen jó Saint-Marcellin-ról


Szóval eddig a próbálkozások közül a kedvenc még mindig a Brie és a Camembert. Jövő héten kecskesajtot vagy kemény sajtot fogok kóstolni, hogy megmaradjon a jelenleg csökkenőben levő sajt-motivációm :)

Naplemente à Écully, Grand Lyon.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése